Сторінка психолога

Тест
«
 Чи доживете ви до сімдесяти?»
Середній вік життя постійно зростає. Але кожного, звичайно, цікавлять його особисті шанси на довголіття. Напевно багато чого прояснить цей тест, створений американськими медиками. Відповідайте на  запитання щиро, а над деякими ще й задумайтесь.Можливо, вам необхідно в чомусь змінити свій спосіб життя.
• Вік не має значення. Різниці не має – вам 10 років чи 50. Зате чим раніше ви відмовитесь від шкідливих звичок, тим краще.
• Отже візьмемо число 72. З нього треба буде вираховувати або добавляти до нього набрані в результаті ваших відповідей бали.
• Якщо ви молодий чоловік, вирахуйте з  72 число 3. Дівчатам треба добавити до 72 число 4 – вони живуть в середньому на 7 років більше ніж молоді люди. Відповідно, у чоловіків беруть середній вік життя – 69 років, у жінок – 76.
• Якщо ви живете в місті з населенням більше 1 млн.осіб, то вирахуйте 2 роки. Якщо ви живете в населеному пункті з населенням менше 10 тис.осіб, добавте 2 роки. 
• Якщо ви зайняті розумовою працею, відніміть 3 роки, якщо фізичним – додайте – 3 роки.
• Якщо ви займаєтесь спортом п’ять разів на тиждень хоч би півгодини, то добавте 4 роки; якщо два – три рази  добавте 2 роки. 
• Якщо ви постійно спите  більше 10 годин, відніміть 4 роки, якщо по 7 – 8 годин, нічого не вираховуйте.
• Якщо ви погано спите, відніміть 3 роки. Велика  втома, як і дуже довгий сон – ознака поганого кровообігу.
• Якщо ви нервова, запальна, агресивна людина, відніміть 3 роки, якщо спокійна. Врівноважена – добавте – 3 роки.
• Якщо ви щасливі то добавте 1 рік, якщо нещасливі, відніміть 2 роки.
• Якщо вам постійно не вистачає грошей і ви весь час шукаєте, де б їх роздобути, відніміть 2 роки.
• Якщо ваша бабуся (дідусь) дожила до 85 років, добавте 2 роки, якщо обоє дожили до 80 – 4 роки, якщо хтось з них помер не доживши  до 50 років ( помер від інсульту, інфаркту) вирахуйте 4 роки.
 Якщо хтось із ваших родичів не доживши до 50, помер від раку, інфаркту та ін.., вирахуйте 3 роки.
•  Якщо ви викурюєте в день більше трьох пачок  сигарет, відніміть 8 років, якщо 1 пачку– 6 років, якщо менше пачки – 3 роки.
• Якщо кожен день ви випиваєте хоч краплю спиртного, вирахуйте 1 рік.
• Якщо ваша вага в порівнянні з нормальною для вашого віку та зросту перевищує 20 кг, вирахуйте 8 років, якщо 15 – 20 кг – 4 роки, якщо 5 – 15 кг – 2 роки.
• Якщо ви молода людина старше 10 років і проходите кожен рік профілактичний медичний огляд, додайте 2 роки, якщо вам 15 – 20 років, додайте 2 роки.
Число, яке вийде у вас в результаті, і є той вік, до якого ви зможете дожити. Але, звичайно, ви його перевищите, якщо будете краще слідкувати за собою та відмовитеся від шкідливих звичок.
Пояснення:тест не носить наукового характеру, а трішки гумору необхідно для того, щоб кожен із вас задумався над важливістю здоровя.
Звертаємо вашу увагу: щоб бути здоровим, треба турбуватися не тільки про тіло, а й про душу..

Як бути здоровим?
Спостереженняпоказують, що від хвороб, стресів та депресії найбільше страждають ті, хто:
• має зайву вагу та переїдає;
• вживає багато висококалорійної, але низької за своїм біоенергетичним потенціалом їжі;
• не робить фізичних вправ до поту;
• ігнорує дихальну гімнастику;
• не пробачає завданих йому образ;
не турбується про інших людей;
• не визначив для себе мету та смисл свого життя;
Способи внутрішнього настрою
• Уявіть собі, що ви – тонкий, чутливо захоплюючий усі зовнішні впливи «радіоприймач». Кожного  ранку  вам необхідно « повертати» ручку такого  радіоприймача з тим, щоб налаштувати його на потрібну хвилю. Суть такого  налаштування з в тому, щоб відразу після сну коли ви ще розслаблені, вибрати для себе формулу налаштування і проговорювати її. Наприклад, ви говорите ( про себе і з заплющеними очима): « Я В мене сьогодні гарний настрій. Все буде добре». Цю формулу треба проговорити три – чотири рази з почуттям, вникаючи в кожне слово.
• Внутрішнє налаштування буде ефективним якщо вранці ви згадаєте, які приємні речі вас чекають: посмішка «добрий ранок» від близьких людей, ранкова кава і тд.
• Звертайте зранку свою увагу на свіжість ранкового повітря, сонце, яке світить, і дощик, який мрячить.  Кожне явище природи зустрічайте із задоволенням та радістю.
Профілактика втоми

Доброю профілактикою стресу є активізація почуття гумору. Гумор завжди несе в собі переоцінку подій. Дякуючи йому виникає здатність поставитись до чогось хвилюючого як до незначущого та недостойного уваги. Посмішка  та сміх знімають напругу, покращують настрій, полегшують налагодження контактів.
Це цікаво
Полежи  - і все пройде!
Найкращий спосіб позбавитись від нервового стресу – просто полежати в постелі без всяких думок. Повний спокій здатний ефективно вилікувати людину від нервового перевантаження.
І ще одна порада – не проводити в постелі більше 48 годин, так як це може викликати стрес від неробства.
Що потрібно інтелектуалу?
Той, хто любить барабанити пальцем по столі, виявляється, тренує свій мозок. При цьому покращується кровопостачання головного мозку, що попереджує руйнування відростків нервових клітин в старості. Тому було б зовсім непогано постійно тренувати пальці, наприклад граючи на піаніно або працюючи за клавіатурою комп’ютера.
Цілющі  властивості сміху
Сміх – не просто зовнішній прояв позитивних емоцій. Він благотворно впливає на життєво важливі процеси в організмі. Варто нам вволю посміятися, і пульс прискорюється до 120 ударів за хвилину. Посмішка дає відпочинок м’язам лиця: щоб скорчити похмуру гримасу нам треба задіяти 43 м’язи, а для того щоб посміхнутися – тільки 17.Це безплатні ліки від астми, мігрені, болі в спині. Сміх добре діє на нашу шкіру, він укріплює серце, стимулює кровообіг, понижує кров’яний тиск, сприяє нормальному травленню та сну. Одна хвилина сміху замінює 45 хвилин релаксаційних вправ та викликає той же ефект, як додаткова доза вітаміну С.
« Смачні» тарілки
Вся справа в кольорі вашої тарілки  та іншого посуду, ви можете худнути або повніти, підозрюючи, що в цьому винен колір вашого посуду. Дослідження, проведені американськими   медиками  в США, показали, що деякі кольори, такі, як яскраво – червоні, оранжевий та жовтий, збуджують апетит  та стимулюють нервову систему, що призводить до того, що ви починаєте набагато більше їсти та поступово набирати вагу.
Спокійні кольори, такі, як блакитний та зелений, навпаки, діють заспокійливо та зменшують апетит. А ось світло – зелений, світло - рожевий, а також темно – зелений, темно – сірий, білий посуд взагалі відбивають апетит.

Немає коментарів:

Дописати коментар